Ardıl Tercüme – Ardıl Çeviri

Ardıl Tercüme

Ardıl Tercüme: konuşmacının sözlerini dinleyip, hedef dile çevirip diğer katılımcılara aktarma işlemine denir.

Genellikle konuşmacı 3-4 cümle sonra konuşmasını durdurup çevrilmesi için bekler. Ardıl tercüme esnasında tercümanlar, katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik donanım kullanmaz. Çevirmen, konuşmacının sözlerini dinleyip ardından hedef dile çevirmesi ve karşı tarafa aktarması şeklinde gerçekleşir. Çevirmen, konuşmacının söylediklerini doğru tercüme tekniklerini bildiği sürece ne kadar uzun olursa olsun profesyonel bir şekilde çevirebilir.

Ardıl Tercüme Hangi Alanlarda Kullanılır:

Ardıl tercüme nerelerde kullanılır? sorunuza yanıt olarak Genellikle toplantılarda kullanılmaktadır. Ardıl tercümenin kullanıldığı toplantılar kısa süreli, teknik, gizli veya resmi olması gereken durumlardadır. Ardıl tercüme yapacak kişinin hedef dili çok iyi bilmesi ve hakim olması oldukça önemli bir konudur. Çünkü çeviri için fazla zaman yoktur ve hızlı bir şekilde hatasız çevrilmesi gerekmektedir.

Ardıl çeviri tercümanlarının hedef dili bilmesi kadar dinleme, telaffuz etme kabiliyetlerinin de yüksek olması gerekir. Tercümanların özellikle dinleme kapasitelerinin yüksek olması sorunsuz tercüme yapabilmelerini sağlamaktadır. Aksi takdirde hizmet yanlış verilir ve toplantı konusu yanlış yerlere gidebilir. Son olarak ardıl tercümanının toplantı konusu hakkında da bilgili olması daha doğru tercüme için önemli bir konudur.

80’den Fazla Dilde Tercüme Hizmeti:

İhtiyacınız olan Ardıl Tercüme hizmeti için Ayna Tercüme Bürosu olarak her dilde çeviri yapan uzman kadromuz ile 15 yıldan fazla süredir çalışmaktayız. Almak istediğiniz ardıl çevirmenlik hakkında tarafımıza gerekli bilgileri ilettiğiniz sürece kaliteli ekipmanlar ve alanında uzman personellerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Ardıl Tercüme Fiyatları

Hizmet ile ilgili doğru fiyat bilgisinin verilmesi için bize 0216 310 10 19 nolu telefondan veya info@aynatercume adresinden ulaşabilirsiniz.

Sayfa Puanı
Sayfayı Oyla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]